Dolar
 
0.000
Euro
 
0.000
Altın
 
0.000
IMKB
 
0.000

Kestane unu

Özellikle de çölyak hastaları tarafından içerisinde gluten barındırmadığı ve yüksek miktarda vitamin kaynağı olduğu için tüketilen kestane unu fiyat olarak beyaz un ile kıyaslandığında oldukça yüksek bir fiyata satılıyor.

14 Haziran 2012 09:26:00 tarihinde eklendi.

Özellikle de çölyak hastaları tarafından içerisinde gluten barındırmadığı ve yüksek miktarda vitamin kaynağı olduğu için tüketilen kestane unu fiyat olarak beyaz un ile kıyaslandığında oldukça yüksek bir fiyata satılıyor. Bugün piyasada kestane unu fiyat olarak ortalama 12,00 liradan satılıyor. Kestane ununun fiyatının bu kadar yüksek olmasının nedeni ülkemizde üretilen kestanenin büyük bir kısmının ihracata ayrılması kalan miktarında kestane şekeri yapımında kullanılması. Kestane unu için ayrılan miktar düşük olduğu için kestane ununun fiyatı oldukça yüksek kalıyor. 
Kestane unu nerede bulunur diye soran takipçilerimiz için kısa bir araştırma yaptık. Kestane ununu en rahat bulabileceğiniz yer internet üzerinden hizmet veren E ? satış siteleri. Ayrıca Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde aktarların toplu olarak bulunduğu çarşı ve merkezlerde de kestane unu satışı yapılıyor. Kestane unu ile kestane unlu kek, kestane unlu kurabiye ve bir çok tarif hazırlayabilirsiniz. Ayrıca kestane unu ekmek yapımı içinde kullanılabiliyor. 
Peki kestane unu nasıl yapılır? Kestane unu kestanelerin kurutulduktan sonra çok ince çekilmesi sonucu oluşuyor. Son derece yüksek vitamin değerine sahip olan kestane unu çölyak hastaları için bir mecburiyet olurken sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin de beyaz una göre daha fazla tercih ettikleri bir un çeşidi. Kestane unu fiyat olarak biraz daha düşer ve özellikle de büyük marketlerde satılmaya başlanırsa kesinlikle çok daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanacaktır. Ancak şimdilik kestane ununun fiyatının yüksek olması ve kestane unu satın almak için bir çok yer dolaşılmasının gerekmesi bu ürün pek çok kişinin henüz keşfedememesine yol açıyor. 
Kestane unu üretimi için atılması gereken ilk adım bu sektör için daha fazla kestane kotası sağlanması. Kestane şekeri ve ihraç miktarlarından biraz kesilmesi kestane unu üretimi için iyi bir fırsat olacaktır. Ayrıca yatırımcılar için kestane unu üretimi iyi bir iş fikri olabilir. Kestane unu faydaları arasında yüksek miktarda barındırdığı vitamin nedeni ile bağışıklık sistemini güçlendirmesi ilk sırada yer almaktadır. Haberle İlgili aşağıdan yorum yapabilir soru sorabilirsiniz..YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YAZARLAR
YENİLER
EN SON EKLENEN GALERİLER
VİZYONDAKİLER
EN SON EKLENEN VİDEOLAR
SON YORUMLAR