Dolar
 
0.000
Euro
 
0.000
Altın
 
0.000
IMKB
 
0.000

Patlıcanın faydaları ve zararları

Sigaradan sonra en fazla nikotin içerdiği belirlenen patlıcanın faydaları ve zararları hakkında pek çok araştırma yapılmış ve tartışmalara rağmen içerdiği vitamin ve

01 Şubat 2012 12:24:00 tarihinde eklendi.

Sigaradan sonra en fazla nikotin içerdiği belirlenen patlıcanın faydaları ve zararları hakkında pek çok araştırma yapılmış ve tartışmalara rağmen içerdiği vitamin ve mineraller nedeni ile oldukça faydalı olduğu yönünde ki kanaatler daha ağırlıklıdır.

İçerisinde yoğun miktarda nikotin bulunduğu için sigarayı bırakmakta zorlanan kişilerin patlıcan kürü uygulaması önerilir. Bu kürde  alacalı olarak soyulduktan sonra yuvarlar dilimlenmiş 1 kg. patlıcan içerisine 2 limon sıkılmış suyun içerisinde bir gece dolapta ağzı kapalı şekilde bekletilir. Bir gün sonra patlıcanlar sıkılarak çıkarılır ve kalan su günde en az 3 kere içilir. Böylelikle sigara isteği azaltılmış olur.

Patlıcanın faydaları arasında kansızlığı gidermesi, basura iyi gelmesi, kalp çarpıntısını gidermesi, kilo vermeye yardımcı olması, kabızlığı gidermesi,idrar söktürücü özelliği sayesinde vücuttaki fazla ödemi atması, kolestrolü düşürücü etkisi ile damar tıkanıklarına iyi gelmesi yer almaktadır. Patlıcanın zararları ve olumsuz etkilerinden korunmak için ise şeker hastalarının, midenin yanı sıra bağırsak ve karaciğerinden rahatsızlığı olan kişilerin patlıcanı az miktarda tüketmesi önerilmektedir.

 Haberle İlgili aşağıdan yorum yapabilir soru sorabilirsiniz..YORUMLAR
Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.


YAZARLAR
YENİLER
EN SON EKLENEN GALERİLER
VİZYONDAKİLER
EN SON EKLENEN VİDEOLAR
SON YORUMLAR